• מערכת TravelAJ

ברלין: נמל התעופה החדש ברנדנבורג ייפתח באוקטובר 2020!חברת שדות התעופה של ברלין הודיעה השבוע כי התקבלו האישורים הנדרשים לפתיחת נמל התעופה החדש ברנדנבורג, וכי פתיחתו מתוכננת כעת לתאריך 31.10.20. מדובר בעיכוב של 9 שנים לעומת תאריך הפתיחה המקורי שיועד לפרוייקט, שתכנונו החל מעט לאחר איחוד ברלין ב-1989. הבנייה בפועל החלה בשנת 2006, ומועד הפתיחה נדחה מאז קרוב ל-10 פעמים.


המבנה המפורסם של נמל התעופה טגל
המבנה המפורסם של נמל התעופה טגל

ההודעה הזו מגיעה כמובן בצל המשבר העצום בענף התעופה בעקבות נגיף הקורונה. באותה נשימה ציינו בחברת שדות התעופה של ברלין שהם מתעתדים לסגור את נמל התעופה טגל החל מ-01.06.20, ובתקופת הביניים עד פתיחתו של נמל התעופה ברנדנבורג, ישאר נמל התעופה שונפלד היחיד שמשרת את העיר, זאת בהנחה שמצב התעופה לא יתאושש באורח פלא. עפ"י ההערכות, נפח הנוסעים בברלין בתקופה הזו הוא כ-1% מהרגיל, ולכן החליטו בשלב זה לסגור את אחד מנמלי התעופה כדי לחתוך בהפסדים. במקור תוכנן נמל טגל להישאר פתוח עד נובמבר, ולהיסגר רק לאחר שנמל ברנדנבורג יכנס בפועל לשימוש.


להלן זהו לוח הזמנים הנוכחי עבור נמלי התעופה של ברלין:

  • עד 01.06.20 - פעילות "רגילה" בשני נמלי התעופה של ברלין - טגל (TXL) ושונפלד (SXF)

  • 01.06.20 - סגירת נמל התעופה טגל (TXL), נמל התעופה שונפלד (SXF) יישאר היחיד בברלין

  • 31.10.20 - פתיחת נמל התעופה ברנדנבורג (BER) והפסקת שימוש בנמל התעופה שונפלד (SXF)


חשוב לציין שנמל התעופה החדש ממוקם בצמוד מדרום לנמל התעופה שונפלד, והוא למעשה עתיד "לבלוע" את שונפלד בתוכו. מדובר במבנה טרמינל חדש לגמרי, כאשר המסלול של שונפלד ימשיך לשמש כאחד משני המסלולים של הנמל החדש. בנוסף, גם מבנה הטרמינל של שונפלד מתוכנן לשמש כטרמינל משני של הנמל החדש, מכיוון שנפח התעופה בעיר גדל באופן משמעותי לעומת המספרים שהיו נכונים בעת תכנון הנמל החדש לפני יותר מ-15 שנים.


אין מה לדאוג מבחינת הגעה לעיר - בטרמינל החדש הוקמה תחנת רכבת שאליה יוארכו הקווים המקומיים שמשרתים כיום את שונפלד (S9/S45). בנוסף יוקם קו אקספרס לתחנה המרכזית בעיר (Berlin HBf) שנסיעתו תיארך כ-30 דקות, כאשר בעוד מספר שנים, עם השלמת תשתיות חדשות, נסיעתו תקוצר ל-20 דקות בזכות מעבר למסלול חדש וישיר יותר.

2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול