• מערכת TravelAJ

ממינגן - עיר קטנה ומפתיעה

זו לא מינכן ולא נירנברג, אבל עם 40,000 תושבים בלבד ובמרחק של כשעה וחצי ממינכן, ממינגן (Memmingen) היא עיר קטנה שעשויה להפתיע אתכם לחלוטין. העיר שוכנת בחבל אלגאו (בגרמנית Allgäu), בחלקה הדרום-מזרחי של מדינת בוואריה אשר בגרמניה, ובמרחק קצר מאוד מאוד מהאלפים הבווארים והגבול עם שוויץ. ממינגן מהווה נקודת התחלה טובה לטיולי סקי בחורף, אך בשנים האחרונות תעשיית התיירות בה מתעוררת גם ביתר השנה, בזכות עשרות קווי LowCost שמפעילות אליה חברות ריינאייר (Ryanair) ו-וויזאייר (WizzAir).


מרכז העיר מרושת במדרחובים השלובים בתעלות, שבהם שפע של מסעדות ובתי קפה, אינספור אפשרויות שופינג כולל רשתות כמו H&M או C&A לצד חנויות מקומיות, מספר כנסיות יפות וכל זה בשטח שאפשר להקיף בשעה קלה בהליכה רגועה - אין שום צורך ברכב. תחנות הרכבת והאוטובוסים נמצאות במרכז העיר ומאפשרות להעביר בממינגן מספר ימים כבסיס נוח מאוד לטיולי כוכב בתחבורה ציבורית. במרכז העיר שוכן בר-מסעדה-מבשלה (Barfüßer [האתר בגרמנית בלבד]), המציע מגוון רחב של בירות מקומיות המבושלות במקום.

במרחק של כ-10 ק"מ דרומית ממרכז העיר וכ-20 דקות באוטובוס ישיר, נמצאת העיירה הקטנה אוטובוירן (Ottobeuren), אשר במרכזה שוכנים מנזר ובזיליקת אוטובוירן, אחת מיצירות המופת של הבארוק הבווארי. בימים כסדרם אפשר לבקר בכנסיה ללא תשלום ולשלב זאת עם ארוחת צהריים באחת ממגוון המסעדות ובתי הקפה המקיפים אותה במרכז העיירה. בימי שבת רבים ניתן לתפוס בכנסיה קונצרטים של מוזיקה קלאסית על עוגב.


טיולי יום בסביבה

בית העירייה העתיק של אולם
בית העירייה העתיק של אולם
  • אולם (Ulm) שוכנת צפונית לממינגן, והיא מוכרת כמקום הולדתו של אלברט איינשטיין וגם בזכות הכנסיה במרכזה, בעלת מגדל הכנסיה הגבוה בעולם - אשר ניתן לעלות אליו ברגל וליהנות מנוף מעל כל העיר. בנוסף מרכז העיר מצטיין בשילוב של אדריכלות מודרנית לצד עתיקה, אפשרויות רבות לשופינג ורובע הדייגים הישן בו הבתים ההיסטוריים שזורים בין תעלות מים (כ-40 דקות ברכבת).
הנוף הנשקף לכל הכיוונים באזור אוברסטדורף
הנוף הנשקף לכל הכיוונים באזור אוברסטדורף
  • אוברסטדורף (Obertsdorf) היא עיירת סקי קטנה למרגלות האלפים, והמקום המיושב הדרומי ביותר בגרמניה. גם בקיץ ובעונות המעבר ניתן ליהנות משלל המסעדות והבארים הפרוסים במרכז העיירה, ולעלות לאלפים באמצעות אחד ממספר רכבלים הפרוסים באזור ומובילים לפסגות שונות (כ-80 דקות ברכבת).מבט למרינה ולעיר העתיקה של לינדאו
מבט למרינה ולעיר העתיקה של לינדאו
  • לינדאו (Lindau) היא עיר קטנה השוכנת לחופיו המזרחיים של אגם בודנזי, בסמוך לגבול האוסטרי. העיר העתיקה של לינדאו מאכלסת אי קטן המקושר ליבשה באמצעות זוג כבישים, ובתוכה מגוון רב של מבנים היסטוריים, כנסיות, מסעדות וחנויות. הביקור בעיר מומלץ במיוחד בקיץ ובמזג אוויר נעים, כאשר אפשר לצאת לשיט באגם מהמרינה הקטנה, או להסתפק בבירה קרה עם נוף לאגם ולהמולה התיירותית המאפיינת את מרכז העיר העתיקה בתקופות כאלו (כ-45-60 דקות ברכב).

4 צפיות0 תגובות