• מערכת TravelAJ

6 האפליקציות שיסדרו לכם את הטיול

עודכן: 15 בפבר׳ 2020

לפני שנים, רבים מאיתנו היו מטיילים עם ספרי הדרכה, רוכשים מבעוד מועד מפות מודפסות ומסמנים מסלולים, לומדים ביטויים בשפות זרות כדי לתקשר עם המקומיים ואפילו שומרים פתקים עם שערי המרת מט"ח. היום - כל זה והרבה יותר נמצא בסמארטפון שלנו, מה שמאפשר לטייל באופן ספונטני יותר ודורש הרבה פחות ארגון ותכנון מראש. בפוסט הזה נסקור מספר אפליקציות מומלצות שיקלו עליכם, יחסכו זמן רב ויאפשרו למקסם את הזמן שיש לכם לטיול - בלי להוציא שקל.


  • גוגל MyMaps - שירות פשוט מבית גוגל שמתלבש על גוגל מפות ומאפשר לנעוץ על המפה מיקומים ואתרים שרלוונטיים לטיול. בקלות רבה ניתן לייצר מפות עם סימונים (מופרדות לטיולים שונים), ובתוכן לנעוץ אתרים עם צבעים שונים בחלוקה שמתאימה לנו לטיול - למשל עבור תכנון לפי ימים, עדיפויות וכיו"ב. העריכה עצמה מתבצעת מדפדפן (במחשב או בטלפון נייד), והאפליקציה משמשת לצפייה בלבד, עם אפשרות ניווט שמקשרת לפתיחת גוגל מפות. כמובן שהמידע כולו נשמר בחשבון הגוגל ולכן ניתן לגשת אליו גם בחו"ל מכל מחשב.

גוגל MyMaps - מאפשרת לשמור אתרים במפות שונות (תצוגת דפדפן).
גוגל MyMaps - מאפשרת לשמור אתרים במפות שונות (תצוגת דפדפן).
  • גוגל Maps - האפליקציה האולטימטיבית והמומלצת ביותר שלנו לניווט בחו"ל, ממספר סיבות: ראשית - היא מביאה נתונים גם עבור תחבורה ציבורית ולא רק עבור ניווט ברכב, ובכך חוסכת את הצורך באפליקציות ייעודיות; שנית - היא מאפשרת גם ניווט רגלי ובאופניים (כולל התייחסות לשבילים ומעברים שאינם מיועדים לרכב) ופעמים רבות נוכל להשתמש לניווט עירוני; ושלישית - אפשר להוריד מראש ולשמור מפות במצב Offline, שיאפשר לבצע ניווט גם ללא קליטת אינטרנט ועל בסיס GPS בלבד, בניגוד לאפליקציות ניווט אחרות שמחייבות חיבור לאינטרנט.

  • אפליקציית מוניות/תחבורה שיתופית - לא משנה לאן אתם נוסעים, תמיד יכולה לעזור לכם אפליקציה שתזמן לכם נהג או נהגת שיביאו אתכם בדיוק לאן שאתם צריכים. גם בעיר עם תחבורה ציבורית מעולה מומלץ להיות מוכנים לכל תרחיש - אולי ירד גשם פתאומי, חלילה יאבד לכם הארנק, או שסתם תמצאו את עצמכם חוזרים למלון באמצע הלילה אפוסי כוחות. אנחנו מכירים את Gett, אך היא פעילה במספר מצומצם יחסית של יעדים וגם מזמנת מוניות בלבד. חלקכם בוודאי יעדיפו דווקא אפליקציות שיתופיות שיהיו יעילות יותר ויוזילו את הנסיעה - הבולטת בהן היא Uber, אבל יש גם נוספות כמו Lyft (בארה"ב) או Bla Bla Car (בצרפת).

  • אפליקציית חברת התעופה - חלק גדול מהנוסעים ובפרט מי שהתנסו עם חברות LowCost, ודאי נחשפו לאפליקציות של חברות התעופה שמאפשרות מעבר מהיר ברוב נמלי התעופה ומבטלות את הצורך בהדפסת כרטיס עלייה למטוס (אף שאנחנו ממליצים להדפיס בכל זאת). כמובן שכיום למרבית חברות התעופה שמכבדות את עצמן, ותיקות וחדשות כאחד, יש אפליקציות מתקדמות שמאפשרות הרבה מעבר לכך. האפליקציות יכולות לעזור לנו לקבל מידע על הטיסה - כמו שער עלייה למטוס ועדכונים בזמן אמת, לשנות פרטים בהזמנה כמו הוספת כבודה, הושבה, מזון או שירותים אחרים, ואפילו לצרוך שירותי בידור במהלך הטיסה באמצעות התחברות לרשת הפנימית במטוס.

כמה מהאפליקציות השימושיות שיכולות לסייע מאוד
כמה מהאפליקציות השימושיות שיכולות לסייע מאוד
  • גוגל Translate - אמנם תרגום גוגל כבר הפך לסוג של בדיחה, אבל ברוב המקרים הוא יניב לנו תוצאה מספיק טובה בזמן מינימלי, שתמנע מאיתנו את הצורך לחפש מילון, מתורגמן או להתנהל בעזרת נפנופי ידיים. האפליקציה של גוגל אפקטיבית במיוחד עבור טקסטים קצרים ופשוטים - כמו שלטי אזהרה או הוראה, תפריטים במסעדות ואפילו כותרות בעיתונים. הפיצ'רים המתקדמים יותר מאפשרים תרגום מתוך שיחה קולית ואפילו תרגום בזמן אמת של צילום ממצלמת הסמארטפון, מה שמייתר אפילו את הצורך להקליד באפליקציה - ויותר מכך, מאפשר לתרגם משפות שאנחנו לא יכולים להקליד בהן כמו במזרח אירופה, אסיה ואפריקה.

  • אפליקציות מקומיות - ביעדים עירוניים רבים ובעיקר בערים גדולות, ישנו שפע של אפליקציות ייעודיות לצרכים מקומיים שונים. במרבית המקרים לא מדובר במשהו שלא תוכלו להסתדר בלעדיו, אבל לפעמים זה יכול לחסוך זמן וטרחה. כך למשל - ישנן אפליקציות רבות שבאמצעותן לטעון כרטיסי תחבורה ציבורית מקומיים (כמו TfL בלונדון), או כאלו שמאפשרות לשכור אופניים שיתופיים עירוניים (כמו Citi Bike בניו יורק). אם אתם נוסעים לעיר גדולה, אנחנו ממליצים בחום לבדוק אילו אפליקציות יכולות להיות שימושיות שם - עדיף להוריד מראש אפליקציה ולא להשתמש בה, מאשר להזדקק לה ולהסתבך עם הורדות ורישומים למיניהם בתוך מצב של לחץ.

2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול